delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από neamamma Παρ Μάης 14, 2010 3:45 am

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ 38 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ..

ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ : ΜΗΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΙΤΕΣ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ ΣΕ ΦΟΡΜΑ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΣΟΥ ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΜΕ 3 ΠΟΤΗΡΙΑ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΡΩΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΟΥ. -ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΥΤΟ- ΛΟΙΠΟΝ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΝ 10 ο ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 37 ΚΙΛΑ ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΕΥΛΑΒΙΚΑ ΣΤΑ ΚΥΡΙΟΣ ΓΕΥΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ. ΚΡΑΣΑΚΙ, ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΚΑΙ ΟΥΖΑΚΙ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΦΤΙΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΥΔΑΤΩΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ...ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΝΕΚΡΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΝΤ.... javascript:emoticonp('kiss')

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
neamamma
neamamma
Simple Member
Simple Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 13/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από chefoulla Παρ Μάης 14, 2010 3:53 am

Αχ να 'σαι καλά! Αυτό το μέτρο κατά της κρίσης πολύ το χάρηκα. Λες να καταφέρουμε κι εμείς να χάσουμε κανά κιλάκι? Έχω 6-7 επιπλέον κιλά και έχω αγχωθεί γιατί δεν είμαι και πολύ της δίαιτας. Μάλλον θα εφαρμόσω τη συμβουλή αυτή, άλλωστε δεν έχω να χάσω και τίποτα.
chefoulla
chefoulla
Beautiful Member
Beautiful Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από neamamma Παρ Μάης 14, 2010 4:03 am

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΙΝΩ ΝΕΡΟ ΠΡΙΝ ΦΑΩ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑ ΝΕΡΟ ΠΡΙΝ ΦΑΩ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ WC. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ, ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΠΕΙΣΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ
neamamma
neamamma
Simple Member
Simple Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 13/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από Rena Παρ Μάης 14, 2010 4:08 am

38 κιλά σε 10 μήνες? Μπράβο σου! Με άφησεις άφωνη. Κι εγώ προσπαθώ να χάσω ότι μπορώ αλλά έχω κολλήσει. (όχι κιλά εγκυμοσύνης) Έχασα συνολικά 6,5 κιλά σε περίπου 3,5 βδομάδες αλλά από κει και μετά τίποτα. Μάλλον κάνω κατι στραβά, ίσως φταίει το ότι παραλείπω γεύματα. Τρώω μόνο το απόγευμα κατά τις 5 και τίποτα άλλο, αυτό λειτούργησε αρχικά αλλά τώρα στασιμότητα.
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από neamamma Παρ Μάης 14, 2010 4:15 am

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ, ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ, ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ, ΜΕΤΑ ΕΚΕΙΝΟ ΚΛΠ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΗΔΑΜΙΝΟ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15-20 ΗΜΕΡΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΤΟΥΣΑ ΟΛΑ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΟΜΟΥΝΑ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΕΙΝΟΥΣΑ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ. TRY IT ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΓΟ ΜΕΣΑ, ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ, ΚΑΛΑΜΑΚΙ, ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑΛΙΑ. ΧΑΛΑΡΑ ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΕΔΩ....
neamamma
neamamma
Simple Member
Simple Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 13/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από Rena Παρ Μάης 14, 2010 4:22 am

Ναι δίκιο έχεις, θέλει προσπάθεια. Βέβαια δεν ξέρω αν θα κάνει κάτι το νερό ακριβώς πριν το φαγητό γιατί ήδη πίνω πολύ, φτάνω κοντά στα 3 λίτρα τη μέρα (το συνήθισα από όταν είχα πάει κάποια στιγμή πριν 3 χρόνια σε διατροφολόγο) αλλά αυτή τη φορά νοιώθω περισσότερο αποφασισμένη κι ελπίζω να τα καταφέρω.
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από neamamma Παρ Μάης 14, 2010 4:26 am

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...!! 888
neamamma
neamamma
Simple Member
Simple Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 13/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από Rena Παρ Μάης 14, 2010 4:32 am

Ευχαριστώ! Ελπίζω να την έχω kiss
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από Ειρήνη Κυρ Μάης 16, 2010 11:04 pm

Ρένα απ' ότι έχω διαβάσει δεν πρέπει να παραλείπουμε γεύματα γιατί χωρίς ενέργεια (φαγητό) δεν γίνονται και καύσεις και μετά από λίγο ο μεταβολισμός δεν λειτουργεί σωστά, και έτσι στο επόμενο γεύμα καίει λίγότερο από το κανονικό. Προσπάθησε να κάνεις τρια γεύματα τη μέρα, τα δύο εκ των οποίων ελαφριά (σαλάτες, γιαούρτια, φρούτα) για να ταρακουνήσεις λιγάκι το σύστημα και να ξαναπάρει μπρος.

Όσο για το νερό και εγώ προσπαθώ να πίνω αρκετό (γύρω στα 2 λίτρα) και πραγματικά βοηθάει πάρα πολύ. Και ενυδατώνει, και βοηθάει νεφρά κλπ. και κόβει την πείνα.
Ειρήνη
Ειρήνη
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1859
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty Απ: ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από wellnessCoach Παρ Ιουλ 30, 2010 5:01 am

Γνώμες ακούγονται πολλές.Αυτό που προτείνω πάντα σε ανθρώπους ,κυρίως με πιεσμένο πρόγραμμα,είναι μία έξυπνη διατροφή με υποκατάσταση γευμάτων.Έχει επίσημα αναγνωριστεί,4 έρευνες δημοσιευμένες ΗΠΑ,Κίνα,Γερμανία (http://www.herbalifescience.com/research/clinical-study-ucla/) και 4 υπό εξέλιξη,πως η υποκατάσταση γευμάτων βοηθάει στον έλεγχο βάρους και στην βελτίωση των αθλητικών επιδόσεων.
Αρχεία
ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΙΛΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Attachment
DSLogo08Stk_CY-GR_364K.gif Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.(6 Kb) Κατεβάστηκε 0 φορές

wellnessCoach
New Member
New Member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 11
Registration date : 30/07/2010

http://www.future-nutrition.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης