delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ Empty ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ

Δημοσίευση από neamamma Τρι Μάης 18, 2010 4:50 am

ΟΤΑΝ ΤΟ 2001 ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΕΝΙΩΣΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΕΝΑ ΤΡΕΛΟ ΚΥΜΜΑ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΓΕΜΙΣΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟΥ. ΓΥΡΟ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΙΔΙΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ. ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΦΡΙΚΗ... ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ Η ΑΝΥΠΟΜΟΝΥΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ. ΑΥΤΟ ΕΔΙΩΧΝΕ ΚΑΠΩΣ ΤΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ.

ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΑΜΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΞΑΝΑΗΡΘΕ. ΚΟΝΤΕΨΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΦΑΩ ΤΑ ΚΡΕΑΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΑ ΚΑΡΥΚΕΥΜΑΤΑ ΑΝΑΤΟΛΙΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.
ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΧΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.........

ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΓΥΡΙΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ, ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ, ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΦΟΡΕΣ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ. ΜΕΡΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΘΑ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.
ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΑ ΜΕΖΕΔΑΚΙΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΤΗΣ ΠΑΦΟΥ, ΣΤΟ ΛΑΤΣΙ. ... ΟΜΟΡΦΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ CLUB ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ, ΛΕΜΕΣΟΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ, ΛΑΡΝΑΚΑ-ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ- Η ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ ΤΕΛΕΙΑ, ΔΡΟΜΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΠΟΧΗ, ΜΑΓΑΖΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ, ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΨΗΦΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΣ. ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΔΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ, ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ. ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΛΑΡΝΑΚΑ, ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ.

ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΑΚΟΜΗ.

ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ. ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ.

ΕΛΠΙΖΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑΞΙΔΕΨΑ..........
neamamma
neamamma
Simple Member
Simple Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 13/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ Empty Απ: ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ

Δημοσίευση από anneta43 Τρι Μάης 18, 2010 5:17 am

Προσωπικά με ταξίδεψες όχι λίγο, αλλά πολύ. Σχεδιάζαμε με τον Αντώνη να πάμε φέτος το καλοκαίρι, αλλά κάποιοι λόγοι μας έκαναν να το αναβάλλουμε. Μακάρι να καταφέρουμε κάποια στιγμή να πάμε κι εμείς.
anneta43
anneta43
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 652
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ Empty Απ: ΚΥΠΡΟΣ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ

Δημοσίευση από Ειρήνη Τρι Μάης 18, 2010 11:14 pm

O άντρας μου επισκέπτεται πολύ συχνά τη Κύπρο λόγω δουλειάς και πριν λίγα χρόνια τον συνόδεψα και εγώ. Έχει στη Κύπρο μια ξαδέλφη του παντρεμένη με Κύπριο οι οποίοι μας γύρισαν παντού με πολύ κέφι και απαράμιλλη φιλοξενία. Είναι μια μικρή νησιώτικη χώρα που η ευημερία της αντανακλάται παντού. Από όλα τα μέρη που επισκεφθήκαμε περισσότερο μου άρεσε η Λεμεσός. Επίσης μου έκαναν εντύπωση τα εκπληκτικά ξενοδοχεία, οι ωραίες παραλίες και τα αρχαιολογικά και ιστορικά μνημεία της Πάφου. Με τον ιδιωματισμό τους δεν είχα κανένα πρόβλημα και τη κουζίνα τους τη βρήκα ιδιαίτερη και ενδιαφέρουσα.
Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι γενικά δεν ξετρελλάθηκα. Ίσως αν την επισκεφθώ αρκετές φορές ακόμη να ανακαλύψω αυτό το κάτι που μου ξέφυγε!
Ειρήνη
Ειρήνη
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1859
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης