delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι

Πήγαινε κάτω

Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι Empty Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι

Δημοσίευση από Rena Τετ Απρ 01, 2009 12:41 am

Τα τηγανιτά εκδικούνται με τον χειρότερο τρόπο: ΤΗΓΑΝΙΛΑ παντού! Ανοίξτε τα παράθυρα και κάψτε μέσα σε ένα σταχτοδοχείο φλούδες πατάτας και λεμονιού. Τα πιο φυσικά και αποτελεσματικά αποσμητικά χώρου!
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι Empty Απ: Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι

Δημοσίευση από ???????? Τετ Απρ 01, 2009 1:26 am

Να είσαι καλά Ρένα! Αυτό ήταν πάντα πρόβλημα. :cooking

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι Empty Απ: Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Απρ 02, 2009 12:51 am

εδω και δύο χρόνια κανω το εξής καταπληκτικό και δεν μυρίζει τίποτα άσχημο στο σπίτι, αντιθέτως μυρίζει υπέροχα:

όταν έχω τελειώσει το μαγείρεμα ή κατα την διαρκεια του μαγειρέματος βάζω σε μια κατσαρολα νεράκι λίγο ξύδι λίγο τριμμένη καννελα και γαρύφαλλο και το αφήνω και βράζει όση ώρα θέλω, μπορεί και 30' αρκει να κοιτάω και να συμπληρώνω το νεράκι.
Επισης όταν το νερό έρθει σε βρασμό μπορείτε να χαμηλώσετε το μάτι και να το αφήσετε να σιγοβράζει.

δεν θα το πιστεύετε το σπίτι σας θα μοσχοβολάει. Το κάνω και χωρίς να έχω μαγειρέψει για να μυρίζει όμορφα ο χώρος. kiss

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι Empty Απ: Για να φύγει η τηγανίλα από το σπίτι

Δημοσίευση από ???????? Πεμ Απρ 02, 2009 11:40 am

Mαρία κατι παρόμοιο κάνω κι εγώ. Βάζω μετά το τηγάνισμα, κι άλλες στιγμές βέβαια φλούδες πορτοκαλιού μαζί με κανελλογαρύφαλλα όλα μαζί σε αλουμινόχαρτο πάνω στο καλοριφέρ. Μετά από αυτό το σπίτι μοσχοβολά.

????????
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης