delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

On diet

+4
Rena
Sevasti
sofia
ΝΤΑΙΖΗ
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

On diet Empty On diet

Δημοσίευση από ΝΤΑΙΖΗ Παρ Απρ 16, 2010 1:52 pm

Γειά σας. τι θα λέγατε να γίνουμε μια ομάδα υποστήριξεις όσες χρειάζονται On diet 47224διαίτα ,ώστε η μια να παρασύρη την άλλη Νταίζη

ΝΤΑΙΖΗ
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 16/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από sofia Παρ Απρ 16, 2010 11:58 pm

Καλώς μας ήρθεςΝταίζη! On diet 826911 Ωραία ιδέα. Χρειάζομαι κι εγώ να χάσω λίγο βάρος. Πως σκέφτεσαι να το κάνουμε? Έχεις κάποια ιδέα?
sofia
sofia
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1805
Registration date : 13/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Sevasti Σαβ Απρ 17, 2010 7:39 am

Κορίτσια κι εγώ μέσα για την ομάδα υποστήριξης. Καλωσόρισες Νταίζη. On diet Icon_flower
Sevasti
Sevasti
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1095
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Rena Σαβ Απρ 17, 2010 9:26 am

Νταίζη καλωσόρισες κι από μένα. Ωραία ιδέα και μάλιστα με πετυχαίνεις σε καιρό που προσέχω ιδιαίτερα τη διατροφή μου. Θα ανοίξω μία ενότητα μέσα σε αυτή την κατηγορία "Διατροφή-Δίαιτες" όπου εκεί θα μπορούμε να γράφουμε τα σχετικά, προτείνω να την ονομάσουμε "On diet team" τι λέτε?

Υ.Γ. Μου άρεσε πολύ το ότι συμπλήρωσες το προφίλ σου και μοιράστηκες πράγματα δικά σου μαζί μας. Η ζαχαροπλαστική μου αρέσει και μένα πολύ καθώς και τα της διακόσμησης αλλά με κανένα από τα δύο δεν έχω επαγγελματική σχέση. Θα χαρώ πολύ να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις και το μεράκι σου και για τα δυο.

On diet Welcome
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από nikolas Σαβ Απρ 17, 2010 11:27 am

Καλώς ήρθες Νταίζη. Μαζί σας κι εγώ στην ομάδα, άντε να γίνουμε φέτες ως το καλοκαίρι On diet Lol
nikolas
nikolas
Supreme Member
Supreme Member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Registration date : 31/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από anneta43 Κυρ Απρ 18, 2010 11:24 pm

Καλωσόρισες Νταίζη. Κορίτσια κι αγόρια άντε να οργανωθούμε να ρίξουμε τα κιλάκια.
anneta43
anneta43
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 652
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από ΝΤΑΙΖΗ Τετ Απρ 21, 2010 12:52 pm

Σημερα Τεταρτη ξεκινησα δίαιτα. Εφτασα πάλι τα 80 κιλά και κάμποσους πόντους. Στοχος της εβδομάδας να χάσω μισό κιλό και 3 πόντους απο την κοιλιά .Θα με μετρήσει η διαιτολόγος την Τρίτη. Περιμένω τους στόχους σας. φιλάκια Νταίζη

ΝΤΑΙΖΗ
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 16/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Rena Τετ Απρ 21, 2010 10:50 pm

Kαλημέρα Νταίζη! Μου αρέσει που βάζεις εβδομαδιαίο στόχο. Θεωρώ ότι έτσι είναι ευκολότερο να τον πετύχεις. Εγώ έχω ξεκινήσει περίπου 2 βδομάδες πριν και έχω χάσει συνολικά 4,5 κιλά. Στόχος μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας να χάσω 1 κιλό ακόμη. Με πόντους δεν έχω ασχοληθεί ακόμη αν και παίζει κι αυτό ρόλο. Καλή επιτυχία μας λοιπόν και καλή αρχή!

Αλήθεια πως είναι το διατροφικό σου πρόγραμμα?
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από sofia Τετ Απρ 21, 2010 11:02 pm

Καλορίζικο παιδιά και καλή μας αρχή. Κι εγώ στο μισό με ένα κιλό την εβδομάδα υπολογίζω. Ξεκίνησα τη Δευτέρα (ως είθισται χιχι) και θα ζυγιστώ Δευτέρα πρωί. Καθημερινά προσπαθώ να τρώω περίπου τη μισή ποσότητα από ότι συνήθιζα. Πχ σήμερα που έχουμε γεμιστά θα φάω μία ντομάτα ενώ πρώτα έτρωγα δύο. Δε με νοιάζει πόσο γρήγορα θα χάσω αρκεί να υπάρχει αποτέλεσμα.
sofia
sofia
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1805
Registration date : 13/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Ειρήνη Τετ Απρ 21, 2010 11:11 pm

Καλωσόρισες Νταίζη. Ωραίο το θεματάκι που άνοιξες μιας και όλους μας λίγο-πολύ μας καίει.
Εγώ προσωπικά εδώ και 10-12 χρόνια ακολουθώ μια δικής μου επινόησης προσεκτική διατροφή και έτσι πολλές-πολλές δίαιτες δεν κάνω παρ'ότι απέχω σχετικά από την ιδανική σιλουέτα. Αλλά μου αρέσει να διαβάζω τα σχετικά με το θέμα, να ακούω ιδέες και να συμμετέχω.
Επομένως θα τα λέμε συχνά-πυκνά!!
Ειρήνη
Ειρήνη
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1859
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από anneta43 Τετ Απρ 21, 2010 11:18 pm

Ξεκινάμε λοιπόν! Κι εγώ μαζί σας, αν και δηλώνω επιρρεπής στις διατροφικές αμαρτίες, ιδιαίτερα όταν σχετίζονται με γλυκά. Ξεκινάω λοιπόν σήμερα και ο στόχος μου είναι 1 κιλό τη βδομάδα. Θα ήθελα να χάσω συνολικά 8 κιλά και κυρίως να δυναμώσω τους κοιλιακούς μυες, αλλά αυτό μάλλον είναι θέμα γυμναστικής που προσωπικά μαζί της έχω παρει διαζύγιο.
anneta43
anneta43
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 652
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Sevasti Πεμ Απρ 22, 2010 12:17 am

Κι εγώ στην ομάδα, αλλά επειδή είμαι των πιο γρήγορων ρυθμών, σκέφτομαι να ξεκινήσω με ατκινς. Θα ξεκινήσω από το Σάββατο λοιπόν και λογικά αν όλα πάνε καλά ο πρώτος στόχος θα είναι 3,5 με 4 κιλά για την πρώτη βδομάδα.
Sevasti
Sevasti
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1095
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Ειρήνη Πεμ Απρ 22, 2010 12:48 am

Σεβαστή απ΄ότι γνωρίζω η δίαιτα Άτκινς έχει κατηγορηθεί σφ'ενός ότι δεν περιλαμβάνει σωστούς συνδυασμούς από όλες τις κατηγορίες τροφίμων και αφ' ετέρου τα μαζεμένα κιλά που χάνει γρήγορα κάποιος τα ξαναπαίρνει ακόμη γρηγορότερα. Βέβαια αν την έχεις ξαναδοκιμάσει και σου ταιριάζει go on!!
Ειρήνη
Ειρήνη
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1859
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από ΝΤΑΙΖΗ Κυρ Μάης 02, 2010 10:15 am

γεια σας. Δεν σας απάντησα γιατί ο υπολογιστής μου επαθε κρίση και χρειάστηκε τεχνικός για να ξαναλειτουργίσει . Την περασμένη Τρίτη δεν άφησα τη διαιτολόγο να με μετρήσει γιατί δεν είχα κάνει τίπορα σοβαρό όλη την έβδομάδα και με είχε πιάσει και μια υπαρξιακή κρίση. Αυτή την εβδομάδα όμως έχασα 1 ολόκληρο κιλό, αισθάνομαι πιο ανάλαφρη και θα περιμένω να μετρηθώ την Τρίτη 4-5. Η δίαιτα που κάνω στηρίζεται σε μικρά γεύματα κάθε 2-2,5 ώρες. Την είχα κάνει και πέρσι και είχα χάσει πάρα πολλούς πόντους , χωρίς να χάσω μυικό ιστο.

ΝΤΑΙΖΗ
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 16/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Rena Κυρ Μάης 02, 2010 10:22 am

Μπράβο Νταίζη!!! Πολύ καλά κύλησε η εβδομάδα αυτή λοιπόν! Ένα κιλό δεν είναι και λίγο. Εγώ αυτή την εβδομάδα μόνο μισό κιλό αλλά ευελπιστώ την επόμενη να πάω καλύτερα. Θα μπορούσες να μας γράψεις τι ακριβώς τροφές περιλαμβάνονται στα γεύματα σου?
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από sofia Δευ Μάης 03, 2010 11:30 pm

Μπράβο κορίτσια. Έτσι να μην απογοητευόμαστε, λίγα λίγα και σιγά σιγά θα φύγουν. Εγώ πάλι δεν έχασα αντιθέτως πήρα και μισό κιλό και αισθάνομαι πρησμένη. Ίσως φταίνε και οι μέρες. Πάντως συνεχίζω στον ίδιο ρυθμό.
sofia
sofia
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1805
Registration date : 13/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από ΝΤΑΙΖΗ Πεμ Μάης 20, 2010 11:40 am

19/5 επιτέλους έφυγε άλλο 1 κιλό. μετά απο πολλά βάσανα. Τώρα μπήκαμε στη διαδικασία της διάιτας ,όλη η οικογένεια. Τα παιδιά πιο πολύ για να μάθουν να τρώνε σωστά . Ο άντρας μου γιατί το χρειαζόταν, η κόρη μου γιατί έμενε πολές ώρες νηστικιά και μετά δεν μπορούσε να κρατήσει την πείνα της , παρά μόνο με μπισκότα. Με έχουν χαρακτηρίσει σαν αυτή που χαλάει την όμαδα.΄Δεν μπορώ όμως να αντισταθώ περισσότερο απο 2 εβδομάδες και να μήν φτιάξω,ένα γλυκό. Εσείς τι κάνατε On diet 47224

ΝΤΑΙΖΗ
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 16/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από Sevasti Πεμ Μάης 20, 2010 10:58 pm

Μπράβο Νταιζούλα και καλή δύναμη στην προσπάθεια σας. Εγώ όπως είχα πει ξεκινησα με ατκινς. Η πρώτη εβδομάδα πήγε καλά έχασα 4 κιλά αλλά μετά με κούρασε λίγο η μονοφαγία και σταματησα. Τώρα απλά προσέχω να μειώνω την ποσότητα των γευμάτων και τρώω απ' όλα. Στο σύνολο σε περίπου ένα μήνα έχω χάσει 6 κιλά και συνεχίζω.
Sevasti
Sevasti
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1095
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από ΝΤΑΙΖΗ Παρ Μάης 21, 2010 6:21 am

πρόσεχε με αυτή τη δίαιτα. την εκανα όταν είμουν πολύ νέα και τότε τα 50 κίλα μου φαινότουσαν υπερβολικά. το αποτέλεσμα ήτα ότι τα 5 που έχανα γινότουσαν 7 επιπλέον όταν την σταμάταγα.και με τέτοιες ανόητες δίαιτες έφτασα τώρα στα 80 που δεν φεύγουν εύκολα. Επίσης η δίαιτα ατκινς ακούω ότι πειράζει στα νεφρα, η υπερβολική ποσότητα πρωτείνης. Εγώ τώρα μοιράζω ΄σε ίσα μέρη την πρωτείνη με του υδατάνθρακες. Smile

ΝΤΑΙΖΗ
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 528
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 16/04/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

On diet Empty Απ: On diet

Δημοσίευση από ntina Παρ Μάης 21, 2010 1:58 pm

κι εγω μαζι σας,αν και δυσκολο γιατι αυτη η ρημαδα η σοκολατα..........με εχει κανει δουλο της.η κορη μου μεσα σε 2 μηνες εχασε 10 κιλα κοβοντας το ψωμι και τα γλυκα και πινοντας πρασινο τσαι
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης