delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ Empty Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ

Δημοσίευση από nikolas Παρ Ιουν 11, 2010 12:05 pm

Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ Mundial2010

Ευδιάθετος και με εμφανή διάθεση για χιούμορ, εμφανίστηκε ο Ότο Ρεχάγκελ, στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε στο «Νέλσον Μαντέλα Στάντιουμ», ενόψει της αναμέτρησης του Σαββάτου (12/6 14:30) με αντίπαλο τη Νότια Κορέα.

Αναλυτικά ανέφερε:

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι που επιτέλους θα παίξουμε αύριο. Έχουμε προετοιμαστεί όσο καλύτερα μπορούσαμε και αύριο θέλουμε να βγούμε νικητές από το γήπεδο. Προκριθήκαμε και αυτό είναι μια μεγάλη επιτυχία, γιατί η Ελλάδα είναι μια μικρή χώρα».

Για το πώς αισθάνεται από την πρώτη συμμετοχή του σε Παγκόσμιο Κύπελλο και αν η Ελλάδα θα μπορούσε να επαναλάβει μια πορεία ανάλογη εκείνης του 2004, στην Πορτογαλία: «Αυτά τα πράγματα δεν επαναλαμβάνονται στη ζωή. Τα πάντα αλλάζουν. Εγώ είμαι ευτυχής που βρίσκομαι εδώ για να αντιμετωπίσω αυτή την πρόκληση. Κάθε πράγμα στον καιρό του…»

Για την τακτική που θα εφαρμόσει: «Οι Κορεάτες είναι πολύ γρήγοροι, πολύ δυνατοί, πολύ καλοί στην τακτική και αποτελεσματικοί στις ατομικές ευκαιρίες που τους παρουσιάζονται. Εμείς από την πλευρά μας θα δούμε τι τακτική θα εφαρμόσουμε».
Ο Γερμανός τεχνικός, δεν αρνήθηκε ότι η καρδιά του χτυπάει δυνατότερα από τις άλλες φορές στην προσμονή της αυριανής συνάντησης: «Η καρδιά μου αυτή τη φορά χτυπάει ακόμη πιο γρήγορα. Είμαι ευτυχής που βρίσκομαι εδώ. Η εμπειρία είναι φανταστική. Αύριο έχουμε να αντιμετωπίσουμε ένα δύσκολο αντίπαλο αλλά εμείς, φυσικά, κατεβαίνουμε για να νικήσουμε».

Για τις διαφορές ανάμεσα στην τωρινή ομάδα και σε εκείνη που είχε αντιμετωπίσει σε φιλικές αναμετρήσεις το 2006 και το 2007: «Οι ομάδες στην Ασία έχουν δουλευτεί πάρα πολύ, κινούνται σαν πάνθηρες στο γήπεδο, είναι εξαιρετικά ικανοί στην τακτική, μαθαίνουν γρήγορα… Είπα στους παίκτες μου ότι ''αν χαλαρώσετε για 1 δευτερόλεπτο, μπορεί να το πληρώσετε πολύ ακριβά''».

Για την τελευταία συμβουλή που θα δώσει στους ποδοσφαιριστές του; «Αυτή είναι μυστική. Θα τους πω πάντως να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους. Ξέρουν πολύ καλά τι πρέπει να κάνουν και πόσο συγκεντρωμένοι θα πρέπει να είναι για να αντεπεξέλθουν".

Για το αν θεωρεί πως όποια ομάδα προηγηθεί, θα είναι και η νικήτρια του αγώνα: «Δεν μπορούμε να το πούμε αυτό. Θυμηθείτε τη Λίβερπουλ στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, έχανε 3-0 και στο τέλος νίκησε. Όλα μπορούν να συμβούν. Το ποδόσφαιρο είναι απρόβλεπτο και κάποτε γίνονται θαύματα».

www.e-soccer.gr
nikolas
nikolas
Supreme Member
Supreme Member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Registration date : 31/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ Empty Απ: Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ

Δημοσίευση από nikolas Παρ Ιουν 11, 2010 12:14 pm

Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ 15033537
nikolas
nikolas
Supreme Member
Supreme Member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Registration date : 31/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ Empty Απ: Mundial 2010- Δηλώσεις Ρεχάγκελ

Δημοσίευση από raymonda Σαβ Ιουν 12, 2010 10:30 am

Μεγάλη φρίκη φίλε Νικόλα. Ας ελπίσουμε σε μια καλύτερη συνέχεια.

raymonda
Supreme Member
Supreme Member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 501
Registration date : 12/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης