delicieuses
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ Empty ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ

Δημοσίευση από ntina Παρ Μαρ 25, 2011 5:08 am

ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ 003bo

ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ 002oth

Χθές είχα ψήσει κιμά με μακαρόνια και επειδή περίσεψε αρκετός κιμάς και να μην πάει στράφι εβγαλα 6 αγκινάρες απο τον καταψύκτη, τις έβρασα μέχρι να μαλακώσουν και τις έβαλα σε ενα ταψάκι.Ανακατεψα στον κιμά 1 αυγο και 1 κούπα τυρι και γέμισα τις αγκινάρες.Εφτιαξα και μια μπεσαμέλ με μοσχοκάρυδο την άπλωσα πάνω απο τον κιμά και πασπάλισα με τυρ,ι τριμμένο.Ελα όμως που ο κιμάς πάλι περισεψε scratch και ευτυχώς ειχα ενα φύλλο σφολιάτα την απλωσα σε ενα ταψάκι και εριξα μέσα τον κιμά και τον σκέπασα με την υπόλοιπη μπεσαμέλ και τα έψησα στο φούρνο μέχρι που ρόδισε η μπεσαμέλ και έκανα δύο φαγάκια υπέροχα.Καλά μου βγήκε ο πάτος lol! Sleep γιατί έπρεπε να φτιάξω και τον μπακαλιάρο ,να βράσω και τα πατζάρια και να κάνω κ σκορδαλιά ,αλλα τουλάχιστον δεν θα μαγειρέψω το βράδυ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ 790283
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ Empty Απ: ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ

Δημοσίευση από Rena Παρ Μαρ 25, 2011 5:26 am

Είσαι θεά κοριτσάρα μου! Φαντάζομαι ότι κουράστηκες βέβαια, αλλά τουλάχιστον τα τακτοποίησες όλα μια χαρά, καλονοικοκυρά μου Exclamation
Rena
Rena
Admin
Admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 8812
Registration date : 08/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ Empty Απ: ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ

Δημοσίευση από ntina Παρ Μαρ 25, 2011 9:09 am

ρενάκι μου σε ευχαριστώ πολύ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ 820423 ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΑΓΕΙΡΕΥΜΕΝΟΥ ΚΙΜΑ 813641
ntina
ntina
Supreme Member
Supreme Member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1656
Registration date : 13/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης